بیماری هرپس ژنيتال

0
520
بیماری هرپس ژنيتال - گروه کادر درمان پرستاری و متخصصین علوم پزشکی طب لاین می تواند شما را در مباحث پزشکی و پرستاری راهنمایی کنند

بیماری هرپس تناسلی بوسيله ويروس ايجاد می شود. ويروس هرپس دهان، نواحی تناسلی، نواحی اطراف مقعد و انگشتان را تحت تاثير قرار می دهد. گروه کادر درمان پرستاری و متخصصین علوم پزشکی طب لاین می تواند شما را در مباحث پزشکی و پرستاری راهنمایی کنند. در ادامه به مبحث نکاتی در مورد بیماری هرپس ژنيتال میپردازیم.

بیماری هرپس ژنيتال

در اولين شيوع وابتلا هرپس اين ويروس در رشته عصبی پنهان می شود که در اين محل هيچ گونه علائم و نشانه ها بروز نمینمايد. با اين حال در برخی افراد در سطح پوست عود نمی کند. ظهور علايم در محل يا نزديک محلی است که ابتدا درگير شده بود و اين حالت زمانی ايجاد می شود که شخص مريض يا سالخورده وپير يا دارای ضعف ايمنی داشته باشد. برخی افراد هرگز عود مجدد هرپس ندارند. عود مجدد زمانی که فرد مريض شود يا در سالخوردگان يا در ضعف سيستم ايمنی ويروس هرپس در اين افراد عود می کند و علائم آن بروز می کند. 

انواع ويروس هرپس

دو نوع هرپس وجود دارد هر دو نوع آن مسری و واگير است اما

نوع ۱

  • بيشتر دهان و بينی را درگير می کند

نوع ۲

  • بيشتر دستگاه تناسلی و اطراف مقعد را درگير می کند
  • نکته عفونت های مقعدی و تناسلی معمولا توسط نوع

هرپس ايجاد می شود. اما هرپس I هم در اين نواحی شيوعش بيشتر شده است که علت آن شيوع مقاربت دهانی در بين افراد است. 

درمان بیماری هرپس ژنيتال

هنگامی که شما از هرپس رنج می بريد چندين عمل وجود دارد که می توانيد برای بهبود وضعيتتان انجام دهيد. استفاده از مسکن هايی نظير آسپرين يا پاراستامول در صورت وجود دردشستن محل زخم به آرامی بوسيله محلول نمکی ( نصف قاشق چای خوری نمک در نيم ليتر آب گرم حل شود و سپس استفاده گردد ) دوبار در روز کمک کننده است و به تسکين و ترميم زخم کمک می کند. لباس نازک بپوشيد تا هوا به نواحی مبتلا و زخمی برسد. 

قطعاتی از يخ را داخل يک کيسه يخ يا حوله تميز قرار دهيد و آن را روی محل ضايعه قرار دهيد در صورتی که دفع ادرار دردناک است. سعی کنيد در يک وان ادرار کنيد ويا در طی دفع ادرار بر روی محل خروج ادرار آب بريزيد. 

برای خنثی سازی ادرار مايعات فراوان نظير آب معدنی يا ليموناد و نوشيدنی های غير الکلی بنوشيد. نکته بسيار مهم اين است که هيچ گاه مانع خروج ادرار نشويد، چرا که باعث ايجاد مشکلات بيشتر در آينده می شوداز حمام آفتاب گرفتن ويا خوابيدن در آفتاب اجتناب کنيد. به ميزان کافی استراحت کنيد. 

طب لاین گروه کادر درمان بیماری و متخصصین علوم پزشکی و پرستاری :

گروه آموزشی علوم پزشکی ، کادر درمان پرستاری و روانشناسی طب لاین ،ارائه دهنده انواع پکیج های پزشکی ، پرستاری و داروشناسی با بهترین کیفیت میباشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مباحث پزشکی میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اینستاگرام گروه کادر درمان بیماری با متخصصین علوم پزشکی و پرستاری طب لاین

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید