درمان افتادگی لگن با استفاده از سلول های بنیادی

0
515
درمان افتادگی لگن-مهندسی بافت-سلول های بنیادی - درمان افتادگی لگن - درمان - گروه کادر درمان پرستاری و پزشکی طب لاین - سلول ‌های بنيادی
درمان افتادگی لگن-سلول های بنیادی

درمان افتادگی لگن با استفاده از سلول ‌های بنيادی

درمان نقایص کف لگن با استفاده از مهندسی بافت و سلول ‌های بنيادی در کشور امکان پذیر شده است. از سلول ‌های بنیادی برای پدید آوردن سلول‌ های تخصص یافته سالم و کارآمد می ‌توان بهره گرفت و آنها را جایگزین سلول‌ های آسیب دیده یا بیمار کرد.(افتادگی لگن-مهندسی بافت)

جایگزین کردن سلول ‌های بیمار با نمونه های سالم را سلول‌ درمانی می ‌نامند. وسیع ترین کاربرد بالقوه درمان با سلول های بنیادی، تولید سلول ها و بافت هایی است که می‌توانند برای درمان یا جایگزینی ارگانیسم های آسیب دیده بکار گرفته شوند. اگر دانشمندان بتوانند تبدیل سلول های بنیادی به سلول های تکامل یافته را فرا گیرند، می توانند بسیاری از بیماری ها را معالجه کنند که تاکنون درمان آنها، نارسا و ناکافی بود.

جراحی تعویض مفصل لگن و ران در چه افرادی مورد نیاز است

بیماران افتادگی لگن

این نقایص در حال حاضر از طریق نسوج مصنوعی برطرف می شود که این شیوه درمانی موفقیت چندانی از لحاظ اصلاح آناتومی و هم از لحاظ عملکردی نداشته و بیماران از این شیوه رضایت چندانی نداشتند.

وی شایع ترین علامت این بیماری را بی اختیاری، اختلالات دفع و دردهای لگنی اعلام کرد و گفت: حدود هشت درصد مردم درجاتی از این بیماری را دارند که در دو درصد آنها نیاز به عمل جراحی دارند و در سنین پیری این درصد بیشتر می شود. در بسیاری از زنان همراه با افزایش سن، انواعی از افتادگی لگن مشاهده می شود. هنگامی که عضوی مانند مثانه یا رحم از جایگاه خود پایین تر می آید، افتادگی کف لگن رخ می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید