فناوری جدید درمان اختلالات بلع را ممکن می‌کند

0
64

وقوع سکته مغزی یا جراحت در سر بر روی توانایی بلع افراد تأثیر منفی می‌گذارد. محققان برای حل این مشکل فناوری تازه‌ای را ابداع کرده‌اند که توانایی بلع افراد را ارتقا می‌بخشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، روش‌های درمانی سنتی برای حل مشکل بلع بعد از سکته مغزی بسیار پرهزینه و وقت گیر هستند. اما سیستم فاگنیکس که توسط یک شرکت انگلیسی به همین نام ابداع شده سرعت درمان بیشتری دارد و هزینه کمتری را به بیماران تحمیل می‌کند.

این سیستم متشکل از یک نمایشگر لمسی است که از طریق یک کابل الکتریکی به یک سوند یک بار مصرف متصل می‌شود. سوند یادشده باید طی سه روز و هر روز یک بار به مدت ده دقیقه به درون گلو منتقل شود. بدین منظور سوند وارد بینی بیمار شده و به پشت گلو انتقال می‌یابد.

الکترودهای نصب شده بر روی سوند مذکور پالس های الکتریکی ملایمی را به سمت بافت‌های گلو ارسال می‌کند و همین پالس‌ها موجب بهبود مراکز کنترل رابطه عصبی گلو با مغز می‌شوند. بررسی‌ها نشان می‌دهد ۳۰ دقیقه استفاده از این سوند در سه روز مشکل یادشده را به طور کامل بهبود می‌بخشد.

پژوهشگران انگلیسی این فناوری را بر روی ۲۵۵ بیمار از کشورهای انگلیس، آلمان و اتریش که در مجموع دارای ۵ نوع اختلال بلع بوده‌اند، آزمایش کرده و در مجموع از نتیجه حاصل شده رضایت دارند.

کد خبر 5069555

(تعداد کل بازدید 5 بار ، 1 بازدید امروز)

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید