محصولی که در کمتر از یک دقیقه خونریزی را بند می‌آورد

0
32
-درمان-زخم-خونریزی-پانسمان نوین-نانوتکنولوژی-فناوری نانو-پزشکی-پرستاری-بانوان نخبه-
-درمان-زخم-خونریزی-پانسمان نوین-نانوتکنولوژی-فناوری نانو-پزشکی-پرستاری-بانوان نخبه-

محصولی که در کمتر از یک دقیقه خونریزی را بند می‌آورد

خبرگزاری آنا: با توجه به حضور پررنگ زنان در جامعه علمی امروزه شاهد موفقیت‌های زیادی در زمینه‌های مختلف هستیم . به طورمثال ایجاد شرکت‌های دانش بنیان توسط بانوان یکی از دستاورد‌های زنان پرتلاش ما در جامعه علمی محسوب می‌شود. افزایش حمایت‌ها از بانوان فناور می‌تواند منجر به برداشتن قدم‌های بزرگتری دراین حوزه شود-درمان-زخم-خونریزی-پانسمان نوین-نانوتکنولوژی-فناوری نانو-پزشکی-پرستاری-بانوان نخبه-

حوزه تجهیزات پزشکی نیز یکی از حساس‌ترین و مهمترین حوزه‌ها در دانش بنیان‌ها محسوب می‌شود، زیرا ما با دانش بنیان شدن در این حوزه می‌توانیم علاوه بر خودکفا شدن از خروج میلیارد‌ها ارز جلوگیری کنیم و دیگر نیازمند واردات از کشور‌های خارجی نباشیم.توصیه‌هایی درباره پانسمان زخم

پانسمان بند آورنده خون

 «سعیده ظهرابی» یکی از بانوان موفق در حوزه تولید تجهیزات پزشکی از دانش آموختگان مقطع دکترای رشته نانو بیوتکنولوژی دانشکده مدرس است که در شرکت تجهیزات پزشکی «نانو طب بهنود» فعالیت می‌کند و موفق به تولید پانسمان بند آورنده خون نانویی شده است.

درمان-زخم-خونریزی-پانسمان نوین-نانوتکنولوژی-فناوری نانو-پزشکی-پرستاری-بانوان نخبه

کاربرد پانسمان بند آورنده خون

کاربرد مهم این محصول در حوزه” جراحی‌ها” از جمله قطع “خونریزی استخوانی” در ارتوپدی‌ها و در جراحی قلب و  ستون فقرات می باشد. نمونه‌هایی که در حال حاضر در بازار هستند، موم مانند است که بسته به ماهیت در جا‌های مختلفی استفاده می‌شوند و نمونه خارجی نیز همین ماهیت دارند. مشکل اصلی این مدل بند آورنده خون این است که داخل بافت استخوان می‌ماند و باعث ایجاد عفونت می‌شود و این موضوع باعث می‌شود برخی از جراح‌ها از این محصولات استفاده نکنند.

 در این محصول لایه‌های خیلی نازک با قابلیت اتصال به همه بافت‌ها از جمله استخوان طراحی شده  که بدون ایجاد عفونت عوارض جانبی خیلی راحت روی سطح قرار می‌گیرد و برداشته می‌شود و فرآیند انعقاد را تسریع کند. این پد‌های نانوکامپوزیتی با ساختار نانویی قابلیت این را دارند که کمتر از یک دقیقه خونریزی را بند بیاورند.

این پد‌های نانوکامپوزیتی با ساختار نانویی خود قابلیت بند آوردن خون در کمتر از یک دقیقه را دارند.

درمان-زخم-خونریزی-پانسمان نوین-نانوتکنولوژی-فناوری نانو-پزشکی-پرستاری-بانوان نخبه

علاوه بر این پد ۶ محصول دیگر با جنس پلی مر‌های زیستی و فناوری نانو نیز طراحی شده است که یکی از آن‌ها تامپون‌های مورد استفاده در جراحی بینی است. این تامپون‌ها باند‌های آغشته به آنتی بیوتیک هستند و، چون از جنس پنبه‌ هستند و خاصیت هموستاز ندارد به ساختار زخم داخل حفره بینی می چسبد که موقع کشیدن آزار دهنده است. اما محصولی که ما تهیه شده  که هردو مشکل را برطرف می‌کند و به سطح زخم نمی چسبد و خیلی راحت برداشته می‌شود.

پایداری زیستی با فناوری نانو

همیشه مشکل این پلی مر‌های زیستی این است که به سرعت تخریب می‌شوند و غیر ممکن است یک سال دوام داشته باشد اما اکنون با فناوری نانو پایداری زیستی و استحکام به آن داده شده و این محصول یک پایه بیو پلیمر با قابلیت ماندگاری یک ساله دارد.

 https://www.instagram.com/tebline24

https://eitaa.com/salmand_tebline24/132

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید