روانشناسی بالینی

0
513
روانشناسی بالینی - پزشکی - گروه کادر درمان

روانشناسی بالینی یک تخصص روانشناسی است که مراقبت های مداوم و جامع بهداشت روانی و رفتاری را برای افراد و خانواده ها فراهم کرده و همچنین مشاوره با ادارات دولتی و گروه های مردمی، آموزش و نظارت و نیز آموزش بر پایه تحقیق را ارائه می دهد. این یک تخصص وسیع است وسعتی که طیف گسترده ای از آسیب های روانی شدید را دربر می گیرد و مشخصه آن جامعیت و نیز ادغام دانش و مهارت در داخل و خارج از روانشناسی است. دامنه روانشناسی بالینی شامل همه سنین، تنوع متعدد و سیستم های گوناگون است و باید توجه شود که حیطه وظایف روانشناسی بالینی با روانپزشکی متفاوت است. گروه کادر درمان پرستاری و متخصصین علوم پزشکی طب لاین می تواند شما را در مباحث پزشکی راهنمایی کنند. در ادامه به مبحث تخصص روانشناسی بالینی میپردازیم.

دانش پیشرفته علمی و نظری وابسته به تخصص روانشناسی بالینی

  • درک آسیب های روانی و ملاحظات تشخیصی، مداخله.
  • مسائل سلامت روان در طول زندگی بر اساس درک کاملی از آسیب های روانی.
  • ارزیابی: توانایی ادغام و ترکیب داده های تست شخصیت با دیگر اقدامات ارزیابی استاندارد.
  • مشاوره: امکان مشورت با سایر متخصصان و سازمان های بهداشتی و درمان رفتاری در مورد آسیب های روانی شدید، خودکشی و خشونت.
  • بر پایه تحقیق: استفاده از تحقیقات خاص و بررسی دقیق علمی، کسب آگاهی و استفاده از روش های مربوط به حوزه هایی که به عنوان روانشناسی بالینی متمایز هستند.

رویه های روانشناسی بالینی

  • ارزیابی: مصاحبه تشخیصی، ارزیابی رفتاری، به کار گیری و تفسیر نتایج تست روانشناسی
  • مداخله (مراحل ابتدایی، ثانویه و سوم): خدمات بالینی به افراد، خانواده ها و گروه ها
  • مشاوره: آموزش و تمرین حرفه ای درون فردی و بین فردی با سایر متخصصان و سازمان های بهداشت رفتاری
  • تحقیق: استفاده از تحقیقات خاص و بررسی دقیق علمی، آگاهی و استفاده از روش های مربوط به روانشناسی بالینی.

روانشناس درمان وسواس :

بهترین روانشناس وسواس را یک اختلال روانی می داند که به شکل های گوناگون ، وسواس فکری و وسواس عملی خود را نشان می دهد. این اختلال روحی یکی از اختلالاتی می باشد که اجبار و اضطراب را با خود به همراه دارد . دکتر روانشناس افراد وسواسی را در حالی مشاهده می کند که اجبار زیادی برای انجام اعمال و افکار وسواسی خود دارند و همچنین در صورت عدم رعایت خواسته های اجباری ذهن خود این افراد دچار اضطراب فراوانی می گردند . متاسفانه بسیاری از افراد فکر می کنند توانایی کنترل وسواس بدون روانشناس متخصص را دارا هستند و چنانچه به خواسته های ذهن خود عمل کنند این مشکل دست از سر آنها بر خواهد داشت در حالی که چنانچه افراد تحت درمان وسواس خوب قرار نگیرند این بیماری پیشرفت نموده به حدی که کنترل کامل زندگی فرد را می گیرد.

روانشناس درمان افسردگی :

این اختلال روانی ، اختلالی شایع می باشد. معمولا بسیاری از افراد ازاختلال افسردگی رنج می برند بی آن که خود از آن آگاهی داشته باشند. بهترین روانشناس بالینی علائم افسردگی را بی حوصلگی، اختلال در خواب و غذا خوردن، احساس کسالت، ناتوانی و شکست مداوم می داند. افرادی که دچار اختلال افسردگی می باشند معمولا نه تنها زندگی خود را سخت می کنند بلکه در زندگی خانوادگی و زناشویی نیز موفق نیستند.

روانشناس درمان استرس :

کسانی که دچار اضطراب و استرس مداوم هستند می توانند به شما بگویند زندگی کردن با این احساس چقدر ملال آور است. بسیاری از افرادی که از اختلال استرس رنج می برند زندگی هایی همراه با تنش و تشنج را تجربه می کنند . فشاره وارده بر این افراد بسیار زیاد بوده و روانشناس بالینی خوب زندگی این افراد را همراه با نگرانی مداوم می داند. اختلال استرس و اضطراب ممکن است در اثر حادثه و یا اتفاق ناخوشایندی در زندگی فرد، فعال گشته و پس از آن زندگی را برای فرد سخت نماید. مشاور روانشناس بالینی با شیوه های تخصصی می تواند به این افراد کمک کرده تا دست به کنترل استرس و اضطراب خود زده و زندگی آرامی را تجربه کنند.

طب لاین گروه کادر درمان علوم پزشکی و متخصصین  :

گروه آموزشی علوم پزشکی و پرستاری طب لاین ،ارائه دهنده انواع پکیج های پزشکی ، پرستاری و طب سنتی با بهترین کیفیت میباشد.جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اینستاگرام گروه کادر درمان علوم پزشکی و پرستاری طب لاین

 

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید