واکسن نورا

0
40
واکسن نورا
واکسن نورا
واکسن “نورا” یکی از بهترین واکسن‌های دنیا است

وزیر بهداشت گفت: واکسن نورا یکی از بهترین واکسن‌های دنیا بوده و در تولید آن از پروتئین نوترکیب استفاده شده که در دو فاز گذشته اثربخشی بسیار خوبی داشته است.

وبدا- دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: کرونا علی رغم همه مشکلاتی که در دنیا ایجاد کرد، اما برخی واقعیت‌های جهان را هم نشان داد. کشور‌هایی که ادعای پیشرفته بودن داشتند متاسفانه با ابزار تبلیغاتی بسیار وسیعی که دارند و ما خیلی خوب از آن‌ها استفاده نمی‌کنیم جهان را به گونه‌ای نمایش می‌دادند که گویا کدخدا دارد.

کرونا خاک را کنار زده و چهره واقعی کشور‌ها را نشان داد. امروزه کشور‌هایی که ادعای قدرت می‌کردند و اینکه باید در تمام جهان حکومت کنند خود شدیدا درمانده شده اند و اکنون می‌بینید که علی رغم همه امکانات روزانه بیش از ۱۰۰۰ مرگ و میر دارند و این نشان می‌دهد قدرتی که اظهار می‌کردند واقعی نبوده و بسیار پوشالی است.

وی گفت: مهم‌ترین مولفه قدرت هر کشوری، قدرت مردم است. ایران نشان داد که قوی و قدرتمند است، ما در دو مرحله کرونا را طی کریم، در مرحله درمانی که متاسفانه به دلیل گرفتاری وسیعی که داشتیم از شروع کرونا تا شهریور ۹۹ درگیر درمان بودیم و قدرت ما به این شکل نشان داده شد که هیچ بیماری روی زمین نماند .

این درحالی است که در بسیاری از کشور‌ها نمی‌توانستند همه بیماران را در بیمارستان‌ها پذیرش کنند. کادر درمان ما تا مرز شهادت ایستادند و این مرحله را به خوبی گذراندند، حضرت آقا از کادر پزشکی که ایثارگرانه ایستادند و از بهترین روش‌های درمانی برای بیماران استفاده کردند، تقدیر کردند. ما حدود ۲۰۵ شهید در دوران شیوع کرونا داشتیم، انسان‌های بسیار بزرگی که مردانه ایستادند و عرصه را خالی نکردند و در این صحنه قدرت واقعی ما را نشان دادند.

https://www.instagram.com/tebline24/

 در شروع کار دولت ما هیچ واکسنی در هفته اول برای تزریق نداشتیم

وزیر بهداشت بیان کرد: در شروع کار دولت ما هیچ واکسنی در هفته اول برای تزریق نداشتیم، اما با هماهنگی‌های ایجاد شده با وزارت امور خارجه و نهاد‌های مربوطه به سرعت واکسن وارد کشور شد. تا امروز نزدیک به ۱۸۰ میلیون دز واکسن داریم که در مدت چهارماه نزدیک به ۱۱۵ میلیون واکسن تزریق شده است. روزانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار دز واکسن تزریق شد.

در هفته به اندازه جمعیت امارات یعنی هشت میلیون و ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار دز واکسن کرونا تزریق کردیم؛ سردار سلامی زمانی که دستور دادند همه همچون دفاع مقدس وارد صحنه شدند و این قدرت واقعی مردم را نشان داد. ما اگر می‌خواستیم با امکانات فعلی خود این کار را انجام دهیم نزدیک به یک سال و نیم طول می‌کشید که بتوانیم این تعداد واکسن تزریق کنیم، اما مردم کمک کردند و سریعا تزریق انجام شد.

تأیید واکسن برکت در سازمان جهانی بهداشت

متاسفانه در انعکاس فعالیت‌های خود ضعیف هستیم.کدام کشور توانست 5واکسن علیه کرونا بسازد

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه ما متاسفانه در انعکاس فعالیت‌های خود ضعیف هستیم بر ضرورت هماهنگی رسانه ها تاکید کرد و گفت: بسیاری از فعالیت‌ها به مردم نشان داده نمی‌شود و تنها نقاط تیره نمایش داده می‌شوند که سبب یاس مردم می‌شود. کدام کشور توانسته، ۵ نوع واکسن تولید کند؟ این قدرت اصلی ما است. علی رغم اینکه  واکسن نورا یکی از بهترین واکسن‌های دنیا بوده و در تولید آن از پروتئین نوترکیب استفاده شده که در دو فاز گذشته اثربخشی بسیار خوبی داشته است، اما متاسفانه انعکاس خوبی ندارد و این ضعف ما است.

حضرت آقا هم گلایه کردند که هنر، فعالیت‌ها را به خوبی نشان نمی‌دهد که این ضعف ما است. باید یک ارگان انقلابی برای هنر ایجاد شود. رسانه‌های غربی در این قضیه کار می‌کنند آدم های ضعیف را قوی نشان می دهند. ما برای شروع، جشنواره سلیمان سلامت را در کرمان برگزار کردیم و مجموعه فعالیت هایی که در دوران شیوع کرونا انجام شده اند به نمایش گذاشته و ۱۵ اثر برتر معرفی شدند، از این نوع کار بسیار کم داریم که باید بیشتر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید